Rowery miejskie w Kołobrzegu

Rowery miejskie w Kołobrzegu

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

30 listopada przestanie się sezon rowerowy kołobrzeskiego systemu miejskiego. W sobotę wszystkie jednoślady na gruncie miasta będą jednoznaczne po raz obecni w ostatnim roku – po północy już 1 grudnia) zostaną zablokowane w stacjach. Rowery udadzą się na właściwą przerwę, w toku której odbędą przegląd, konserwację i niezbędne naprawy, by powrócić na drogi obecnie w marcu 2020 roku.

Rowery miejskie w Kołobrzegu

 

Rower Miejski został poruszony w czerwcu 2017 roku. Jak mówi firma Nextbike w trzecim sezonie mieszkańcy czerpali ze 135 jednośladów i 13 stacji. Łącznie kołobrzeżanie i turyści wypożyczyli je w ostatnim roku ponad 88 tys. razy. Najaktywniejsi byli w majach letnich. Od czerwca do sierpnia zrealizowali prawie 60% wszystkich tegorocznych przejazdów. W lipcu najwięcej – ponad 18,5 tysiąca, co świadczy, iż na każdym rowerze odbyło się 137 przejazdów miesięcznie, czyli średnio 4,5 dziennie.

— Liczba przejazdów w zbliżającym się do celu sezonie pokazuje, ze rower miejski w Kołobrzegu był strzałem w dziesiątkę. Przez siedem miesięcy każdy ze 135 rowerów był wypożyczony średnio 647 razy. Liczba użytkowników wzrosła o kolejne 9 200 osób — podsumowuje Aleksandra Myczkowska-Utrata, dyrektor ds. komunikacji Nextbike Polska. — Teraz czas na zimową przerwę, jaka stanie zastosowana na rozpoczęcie infrastruktury do nowego etapu.

— Nikt nie wyobraża sobie Kołobrzegu bez Roweru Miejskiego. Jego doskonała sławę wśród ludzi i gości jest idealna. Wydłużenie wolnego czasu mienia z roweru dla mieszkańców posiadających Kołobrzeską Kartę Mieszkańca było typowym „strzałem w dziesiątkę”. Wśród prawie 10.000 posiadaczy karty to dzisiaj Rower Miejski cieszy się największą popularnością. Dla miasta takiego jak Kołobrzeg – największego uzdrowiska w Polsce, namówienie mieszkańców do pozostawienia samochodów i czerpania z alternatywnych źródeł transportu jednak istniałoby również będzie priorytetem. Rower Miejski doskonale wykonywa swoją wartość – mówi Prezydent Miasta, Anna Mieczkowska.

Dniem z maksymalną liczbą wypożyczeń była sobota 20 lipca. Z jednośladów skorzystano 1 080 razy, co świadczy, ze wszystek bicykl był wypożyczony tego dnia 8 razy. Średni czas wypożyczenia w ostatnim roku miał 28 chwili i 28 sekund. Mieszkańcy Kołobrzegu najchętniej mieli z organizmu w porach 15:00 – 19:00, kiedy przylegało do ponad 33 proc. wypożyczeń z pełnego dnia. W klasie tygodnia podział rozprzestrzenia się bardzo równomiernie, jednak bardzo wypożyczeń widziano w soboty – 17,6 proc.

Najogromniejszym zainteresowaniem cieszyły się stacje Latarnia Morska – 15 1010 wypożyczeń oraz Kamienny Szaniec – 13 476 i Ratusz – 9 382. Także pomiędzy tymi lokalizacjami operator odnotował najwięcej przejazdów. Ze stacji: Kamienny Szaniec do Głowa Morska – 3 511 przejażdżek również z powrotem – 3 478 też z wypożyczalni Ratusz do Głowa Morska – 1 594.

Najaktywniejszy użytkownik Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego w ostatnim sezonie (od 1 marca do 28 listopada) wziął z systemu 102 razy. Najpopularniejszy rower (numer 63150) wypożyczano 1 347 razy, czyli średnio 5 razy dziennie.

W kołobrzeskim systemie rowerowym do tej chwile zapisałoby się ponad 24,5 tys. osób, z czego 38 proc. użytkowników w ostatnim sezonie. Łącznie przez trzy sezony od inauguracji systemu sprawiliśmy oni 249 tysięcy wypożyczeń.

Kołobrzeski Rower Miejski został poruszony w czerwcu 2017 roku. Na wstępnym etapie obejmował 12 stacji i 125 rowerów. W miesiącu 2018 został również rozbudowany o nową stację i inne 10 rowerów, założone przez Knight Frank, która zarządza Parkiem Handlowym Albatros. Kołobrzeska sieć wypożyczalni rowerowych jest już jedną z czterech w woj. zachodniopomorskim, w jakim można korzystać z wiosny do jesieni z rowerów dostarczonych przez Nextbike Polska

Zobacz również praca Kołobrzeg

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments