Jakie zabiegi zapewniają bezinwazyjne ujędrnianie sylwetki?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Jakie zabiegi zapewniają bezinwazyjne ujędrnianie sylwetki?

Tak naprawdę każda pora roku jest dobra na rozpoczęcie kuracji, która pozwoli na bezinwazyjne ujędrnienie wybranych partii ciała. W praktyce jednak często okazuje się, że to właśnie latem podejmujemy działania, mające na celu zredukowanie zbędnych kilogramów oraz wymodelowanie sylwetki. Po jakie zabiegi ujędrniające warto wtedy sięgnąć?

Sezon letni i towarzyszące mu wakacyjne wyjazdy to czynniki, które często motywują nas do wzięcia się za siebie i rozpoczęcia walki z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Stawiamy wtedy często na sprawdzone sposoby, czyli lekkostrawną dietę oraz ćwiczenia fizyczne. W wielu przypadkach okazuje się to jednak niewystarczające, a czas do pierwszych kąpieli słonecznych mija nieubłaganie. Warto wtedy pomyśleć o bezinwazyjnych zabiegach ujędrniających, które pozwolą w szybki sposób spotęgować efekty zdrowego i aktywnego trybu życia. Do takich kuracji zalicza się m.in. elektrostymulację, kriolipolizę oraz endermologię LPG.

Stymulowanie mięśni i modelowanie sylwetki za pomocą prądu

Elektrostymulacja przez wiele lat była uznawana za zabieg, z którego bardzo chętnie korzystają przede wszystkich profesjonalni sportowcy. Współcześnie jednak kuracja ta coraz powszechniej występuje w gabinetach medycyny estetycznej. I dziś już z pełną odpowiedzialnością można ją uznać za jeden z najpopularniejszych zabiegów ujędrniających. Wynika to oczywiście z bezinwazyjnego działania oraz niewielu przeciwwskazań do przeprowadzenia elektrostymulacji. Jednak nie tylko…

Wspomniane atuty nie miałyby większego znaczenia, gdyby nie korzyści wynikające z zastosowania prądów o niskiej częstotliwości (tzw. neofaradycznych). To właśnie one są wykorzystywane w elektrostymulacji i służą do imitowania ćwiczeń wykonywanych np. na siłowni. Dużą zaletą tego zabiegu jest również możliwość zadziałania w konkretnej partii ciała. Dzięki temu elektrostymulacja pozwala ujędrnić m.in. te obszary, które trudno wymodelować zwykłymi ćwiczeniami fizycznymi. Omawiana terapia sprawdza się nawet w przypadku chęci poprawienia elastyczności skóry w okolicach piersi.

Ochładzające wyszczuplanie na cieplejsze dni

W sezonie letnim dużym zainteresowaniem cieszy się także wyszczuplanie sylwetki, które jest wykonywane przy użyciu aparatury emitującej niską temperaturę. Kriolipoliza, bo oczywiście o tej terapii mowa, okazuje się skuteczna zwłaszcza w przypadku walki z nadmiarem tkanki tłuszczowej w okolicach talii, brzucha, dolnych partii pleców czy ud. Warto jednak pamiętać o tym, że „mroźne” redukowanie zbędnych kilogramów wymaga dłuższej przerwy pomiędzy kolejnymi wizytami w gabinecie. Kriolipolizę można powtarzać co około 45 dni, a cała terapia obejmuje zazwyczaj 3 spotkania.

Innymi słowy, nie zawsze uda się przeprowadzić wszystkie zabiegi i zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem. Co więcej, kriolipoliza ma długofalowe działanie. Efekty terapii są zazwyczaj doskonale widoczne po kilku tygodniach od jej zakończenia. Jednak z drugiej strony, trudno o inną kurację gabinetową, która zapewniałaby tak skuteczne, a równocześnie bezinwazyjne zmniejszenie obwodów ciała.

Masaż z użyciem aparatury LPG

Ujędrniające działanie masażu jest znane nie od dziś. Wykorzystuje się je także w profesjonalnych klinikach urody. Nie zawsze musi jednak chodzić o „tradycyjny” masaż manualny. Coraz częściej salony kosmetyczne i gabinety medycyny estetycznej oferują wykonanie endermologii LPG. Pod tą nazwą kryje się masaż mechaniczny, który jest przeprowadzany przy użyciu głowicy z elektronicznie sterowanymi rolkami. Wspomniana aparatura pozwala na osiągnięcie znacznie lepszych rezultatów, niż w przypadku działania manualnego. I co najważniejsze – endermologia LPG również jest całkowicie bezinwazyjnym zabiegiem.

Jakie zabiegi zapewniają bezinwazyjne ujędrnianie sylwetki?

Masaż mechaniczny przyczynia się zarówno do wymodelowania wybranych partii ciała, jak i do szybszego usuwania z organizmu ubocznych produktów przemiany materii czy toksyn. Endermologia LPG słynie również z tego, że skutecznie redukuje zbędne kilogramy. Elektronicznie sterowana głowica oddziałuje bowiem na zalegające komórki tłuszczowe. Ponadto, kuracja znajduje często zastosowanie w terapiach antycellulitowych oraz w walce z nowo powstałymi rozstępami.

Źródło artykułu: gabinet Qclinique

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Doradca Finansowy Leszno
Doradca Finansowy Leszno

Wiarygodność danego brokera Wiarygodność danego brokera możemy zobaczyć dzięki przeanalizowaniu jego licencji, certyfikatów, pozwoleń, jak natomiast tegoż albo wybrany podmiot

Czytaj więcej »
Play Pleszew
Play Pleszew

Aplikacje pogodowe wypierają klasyczne prognozy emitowane w tv lub radiu. Dzięki nim umiemy w niedaleki sposób dowiedzieć się, jaka aura

Czytaj więcej »