Tak naprawdę każda pora roku jest dobra na rozpoczęcie kuracji, która pozwoli na bezinwazyjne ujędrnienie wybranych partii ciała. W praktyce jednak często okazuje się, że to właśnie latem podejmujemy działania, mające na celu zredukowanie zbędnych kilogramów oraz wymodelowanie sylwetki. Po jakie zabiegi ujędrniające warto wtedy sięgnąć?
Sezon letni i towarzyszące mu wakacyjne wyjazdy to czynniki, które często motywują nas do wzięcia się za siebie i rozpoczęcia walki z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Stawiamy wtedy często na sprawdzone sposoby, czyli lekkostrawną dietę oraz ćwiczenia fizyczne. W wielu przypadkach okazuje się to jednak niewystarczające, a czas do pierwszych kąpieli słonecznych mija nieubłaganie. Warto wtedy pomyśleć o bezinwazyjnych zabiegach ujędrniających, które pozwolą w szybki sposób spotęgować efekty zdrowego i aktywnego trybu życia. Do takich kuracji zalicza się m.in. elektrostymulację, kriolipolizę oraz endermologię LPG.
Stymulowanie mięśni i modelowanie sylwetki za pomocą prądu
Elektrostymulacja przez wiele lat była uznawana za zabieg, z którego bardzo chętnie korzystają przede wszystkich profesjonalni sportowcy. Współcześnie jednak kuracja ta coraz powszechniej występuje w gabinetach medycyny estetycznej. I dziś już z pełną odpowiedzialnością można ją uznać za jeden z najpopularniejszych zabiegów ujędrniających. Wynika to oczywiście z bezinwazyjnego działania oraz niewielu przeciwwskazań do przeprowadzenia elektrostymulacji. Jednak nie tylko…
Wspomniane atuty nie miałyby większego znaczenia, gdyby nie korzyści wynikające z zastosowania prądów o niskiej częstotliwości (tzw. neofaradycznych). To właśnie one są wykorzystywane w elektrostymulacji i służą do imitowania ćwiczeń wykonywanych np. na siłowni. Dużą zaletą tego zabiegu jest również możliwość zadziałania w konkretnej partii ciała. Dzięki temu elektrostymulacja pozwala ujędrnić m.in. te obszary, które trudno wymodelować zwykłymi ćwiczeniami fizycznymi. Omawiana terapia sprawdza się nawet w przypadku chęci poprawienia elastyczności skóry w okolicach piersi.
Ochładzające wyszczuplanie na cieplejsze dni
W sezonie letnim dużym zainteresowaniem cieszy się także wyszczuplanie sylwetki, które jest wykonywane przy użyciu aparatury emitującej niską temperaturę. Kriolipoliza, bo oczywiście o tej terapii mowa, okazuje się skuteczna zwłaszcza w przypadku walki z nadmiarem tkanki tłuszczowej w okolicach talii, brzucha, dolnych partii pleców czy ud. Warto jednak pamiętać o tym, że „mroźne” redukowanie zbędnych kilogramów wymaga dłuższej przerwy pomiędzy kolejnymi wizytami w gabinecie. Kriolipolizę można powtarzać co około 45 dni, a cała terapia obejmuje zazwyczaj 3 spotkania.
Innymi słowy, nie zawsze uda się przeprowadzić wszystkie zabiegi i zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem. Co więcej, kriolipoliza ma długofalowe działanie. Efekty terapii są zazwyczaj doskonale widoczne po kilku tygodniach od jej zakończenia. Jednak z drugiej strony, trudno o inną kurację gabinetową, która zapewniałaby tak skuteczne, a równocześnie bezinwazyjne zmniejszenie obwodów ciała.
Masaż z użyciem aparatury LPG
Ujędrniające działanie masażu jest znane nie od dziś. Wykorzystuje się je także w profesjonalnych klinikach urody. Nie zawsze musi jednak chodzić o „tradycyjny” masaż manualny. Coraz częściej salony kosmetyczne i gabinety medycyny estetycznej oferują wykonanie endermologii LPG. Pod tą nazwą kryje się masaż mechaniczny, który jest przeprowadzany przy użyciu głowicy z elektronicznie sterowanymi rolkami. Wspomniana aparatura pozwala na osiągnięcie znacznie lepszych rezultatów, niż w przypadku działania manualnego. I co najważniejsze – endermologia LPG również jest całkowicie bezinwazyjnym zabiegiem.
Masaż mechaniczny przyczynia się zarówno do wymodelowania wybranych partii ciała, jak i do szybszego usuwania z organizmu ubocznych produktów przemiany materii czy toksyn. Endermologia LPG słynie również z tego, że skutecznie redukuje zbędne kilogramy. Elektronicznie sterowana głowica oddziałuje bowiem na zalegające komórki tłuszczowe. Ponadto, kuracja znajduje często zastosowanie w terapiach antycellulitowych oraz w walce z nowo powstałymi rozstępami.
Źródło artykułu: gabinet Qclinique