Escobar Fold 1 - Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

Escobar Fold 1 – Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

Elektronika i IT Prasówki

Escobar Fold 1. – składany smartfon napisany przez brata Pablo Escobara. Roberto, brat kolumbijskiego barona narkotykowego Pablo Escobara, postanowił rzucić wyzwanie firmom technologicznym. Oto Escobar Fold 1., czyli niedrogi składany smartfon.

Escobar Fold 1 – Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

 

Brat „króla kokainy” chce zostać „królem składanych smartfonów”?
Smartfony, które można rozłożyć, aby otrzymać większą powierzchnię wyświetlacza, ze względu na ogromną wartość oraz dostępność pozostają tylko ciekawostką. Powinien jednak przyznać, że naprawdę dobrą – Samsung Galaxy Fold, Huawei Mate X czy Motorola razr to drinki spośród bardziej ekscytujących tegorocznych urządzeń.

Escobar Fold 1. jest i składanym smartfon w wartości 349 dolarów, czyli około 1350 złotych bez podatku VAT. Jak myśli Roberto Escobar, udało się to otrzymać dzięki pominięciu pośredników, smartfon jest bowiem sprzedawany bezpośrednio przez jego nazwę. Cóż, nie jestem do końca usatysfakcjonowany tym szkoleniem, ale załóżmy, że właściwie stanowi ono prawidłowe.

Co ciekawe, w wywiadzie udzielonym dla Digital Trends, Escobar zdradził swoje ambitne plany. Jego końcem nie jest zdecydowanie wprowadzenie niedrogiego składaka, lecz również pokonanie Apple. Plan raczej trudny do spełnienia, ale jednak warto marzyć. Ponadto, myśli on wnieść pozew zbiorowy przeciwko firmie Tima Cooka. Podobno Apple oszukuje klientów, sprzedając słabe smartfony w znacznie zawyżonej cenie.

Escobar Fold 1. – specyfikacja
Po rozłożeniu użytkownik dochodzi do dyspozycji 7,8-calowy wyświetlacz Full HD+ przeprowadzony w technologii AMOLED. Roberto dodaje, iż cierpi on oceniać się wysoką wytrzymałością i zapewniać większą odporność na zdania i rozłożenia niż Samsung Galaxy Fold.

Sercem wyposażenia jest ośmiordzeniowy procesor Snapdragon z serii 8, a przetwarzaniem grafiki skupia się układ Adreno 640. Zależnie od wersji, na poziomie spotyka się 6 lub 8 GB RAM i 128 lub 512 GB na poszczególne. Możliwe jest zarówno wzięcie z umowy pamięci o dużej pojemności 256 GB.

Dwie kamery mają 20 i 16 Mpix, pojemność akumulatora wynosi 4000 mAh, nie zabrakło gniazd na dwie karty SIM i złącza USB typu C. Całość działa pod kontrolą Androida 9.0 Pie.

Escobar wspomina, iż w daniu zastosowano dodatkowe zabezpieczenia, które korzystają utrudnić dostanie się do wrażliwych danych. Nie jest on w 100% bezpieczny, ale podobno ma zapewniać wyższą prywatność niż smartfony Samsunga czy Apple, i pod względem ochrony przed rządami państw.

Smartfon jest dostarczany za pośrednictwem oficjalnej strony. Pierwsza gra jest zmniejszona do 100 tys. egzemplarzy. Ceny wywodzą się następująco: 6 GB RAM i 128 GB na poszczególne za 349 dolarów, 8 GB RAM i 512 GB na pliki za 499 dolarów. Smartfon jest to naprawdę tani, jak na składaka… podejrzanie tani.

zobacz również tablet z hdmi

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments